Photoshop – Урок 13. Інструменти ретушування

Photoshop – Урок 13. Інструменти ретушування

На панелі інструментів інструменти ретушування знаходяться в одній групі з інструментами малювання:
photoshop182
Розглянемо їх.

Пензель відновлення

 • Пензель відновлення – дозволяє відновлювати ділянки фотографій за допомогою узятих за зразок збережених фрагментів. Вона використовує пікселі за зразком зображення або візерунка і зіставляє їх текстуру, освітлення, прозорість і затінення з відповідними параметрами що виправляються пікселів.
  Нехай у нас є ось таке зображення:
  photoshop188
  і ми хочемо прибрати веснянки. Для цього ми:

  1. візьмемо інструмент “Пензель відновлення”
  2. підберемо на палітрі параметрів відповідний розмір пензля (наприклад, 10 пікселів)
  3. підведемо курсор миші до ділянки шкіри, де немає веснянок (наприклад, на шиї)
  4. натиснемо клавішу “Alt” (курсор стане походити на мішень ) і клацнемо, щоб визначити область-джерело.
  5. відпустимо клавішу “Alt” і почнемо малювати по веснянкам. Пікселі з “джерела” будуть передаватися і підганятися за кольором там де ви малюєте пензлем.

  photoshop189
  Так можна прибирати родимки, прищики, подряпини та інші дефекти.

 • Точковий пензель відновлення – дозволяє абсолютно автоматично ретушувати деякі недоліки фотографій. Дії точкової відновлювального пензля аналогічні діям поновлюючого пензлю, але на відміну від неї не потрібно вказувати точку, яка використовується в якості зразка. Точковий пензель відновлення автоматично вибирає зразки пікселів з ​​області навколо ретушіруемого фрагмента. Нехай у нас є ось таке зображення:
  photoshop190
  і ми хочемо прибрати родимки. Для цього ми:

  1. візьмемо інструмент “Точковий пензель відновлення”
  2. підберемо на палітрі параметрів відповідний розмір пензля. Рекомендується вибрати діаметр пензля трохи більше відновлюваної області, щоб її можна було покрити одним клацанням.
  3. виберемо режим “Замінити”, задамо тип пензля:
   “Відповідність наближення” (по пикселам навколо кордону виділення знаходиться область зображення, яка підходить як заплатки для виділеної області. Якщо ця дія не привело до потрібного результату, скасуйте дане виправлення і спробуйте виконати “Створення текстури “).
   “Створення текстури” (по пикселам виділеної області створюється текстура для виправлення області. Якщо текстура не підійшла, спробуйте повторно перетягнути її через виправляємо область).
  4. клацнемо по області, яку потрібно виправити.
   photoshop191
 • Латочка – дозволяє відновлювати виділену область за допомогою пікселів іншій області (поєднання довільного виділення і заливки). Нехай у нас є ось таке зображення:
  photoshop192
  і ми хочемо прибрати пліт із зображення. Для цього ми:

  1. візьмемо інструмент “Латка”
  2. курсором миші виділимо область навколо плота, потім на панелі параметрів виберемо “Джерело”.
  3. перетягнемо межу виділення в ту область, з якої випливає отримати зразок (тобто нижче і лівіше). При відпуску клавіші миші спочатку виділена область буде заповнена пикселами зразка, тобто водою.
  4. photoshop193

  Якщо в кроці 2 на панелі параметрів вибрати “Призначення”, то перетягнете межу виділення в ту область, на яку слід поставити латку. При відпуску кнопки миші знову виділена область буде заповнена пикселами зразка.
  Латочку можна поставити й у вигляді візерунка, якщо вибрати його на панелі параметрів як джерело.

 • Червоні очі – видаляє ефект “червоних очей”, а також білі та зелені відблиски на фотографіях, знятих зі спалахом. Нехай у нас є ось таке зображення:
  photoshop194
  і ми хочемо прибрати червоні очі. Для цього ми:

  1. візьмемо інструмент “Червоні очі”
  2. клацнимо область, де проявився ефект червоних очей
  3. якщо не вдалося домогтися потрібного ефекту, скасуйте корекцію, потім встановіть на панелі параметрів значення “Розмір зіниці” (збільшення або зменшення області, яка буде оброблятися інструментом) і “Величина затемнення” (настройка справляє затемнення) і знову клацніть.
   photoshop195

Штамп

photoshop184

 • Штамп – призначений для нанесення однієї частини зображення поверх іншої частини зображення. Нехай у нас є ось таке зображення:
  photoshop196
  і ми хочемо додати ще одну метелика. Для цього ми:

  1. візьмемо інструмент “Штамп”
  2. на панелі параметрів виберемо потрібний пензель (в даному випадку круглу, діаметром 150)
  3. підведемо курсор миші так, щоб метелик поміщався у слід пензля, натиснемо “Alt” на клавіатурі і клацнемо мишкою. Зразок для клонування взято.
  4. перемістимо миша туди, де буде клон метелики і клацнемо.
   photoshop197
 • Візерунковий штамп – дозволяє малювати текстурою, можна малювати складні поверхні (людську шкіру, пісок). Нехай у нас є ось таке зображення піску:
  photoshop198
  Спочатку додамо його в колекцію візерунків. Для цього:

  1. виділимо частину зображення піску.
  2. в меню: Редагування -> Визначити візерунок. У діалоговому вікні задамо ім’я візерунка:
   photoshop199

  Тепер створимо новий файл (або шар у відкритому файлі), візьмемо інструмент “Візерунковий штамп”, виберемо на панелі параметрів пензля і наш візерунок “Пісок” і що-небудь намалюємо.
  photoshop200
  Якщо на панелі параметрів поставити прапорець у “Ефект”, то малювання текстурою нагадуватиме імпресіонізм.

Ластик

photoshop185

 • Ластик – стирає надлишки наших художеств із зображення (як стірательная гумка). Просто виберіть цей інструмент і зітріть їм все зайве (принцип роботи такий же як у інструменту “Пензель”).
 • Фоновий ластик – призначений для відділення об’єкта від фону. Дуже зручний для контрастних зображень. Нехай у нас є ось таке зображення:
  photoshop201
  Давайте приберемо чорний фон. Для цього:

  1. візьмемо інструмент “Фоновий ластик”.
  2. на панелі параметрів виберемо наступні настройки:
   photoshop203
  3. пройдемося ластиком по всьому зображенню.
   photoshop202

  Панель параметрів цього інструменту схожа на панель параметрів інструменту “Заміна кольору”, розглянутого в уроці 7. Якщо забули, що означає той чи інший параметр, зверніться туди. Єдиний відмітний параметр “Основний колір”, в цьому режимі не видаляються пікселі, що мають колір переднього плану.

 • Чарівний ластик – гібрид “Ластику” і “Чарівної палички”. Головна відмінність інструменту “Чарівний ластик”, це швидкість роботи.
  Якщо з “Фоновим ластиком”, нам доводилося водити курсором миші для стирання фону, то в даному випадку використовується лише клацання. Стирає інструмент всі пікселі, колір яких схожий на колір точки по якій ви клацнули, при цьому існують параметри, якими можна обмежувати його роботу.
  Цим інструментом можна зробити вибраний колір пікселів частково прозорими, задавши числове значення параметра прозорість нижче ста відсотків.
  Параметр “Допуск” задає діапазон кольорів, що входять в спектр дії інструменту, чим вище числове значення, тим більше кольорів може стерти ластик. Щоб видалити пікселі всього одного кольору, потрібно задати числове значення рівне нулю.
  Поставте прапорець у “Згладжування”, щоб зробити переходи між стертими областями і цілим зображенням плавними.
  Поставте прапорець у “Суміжні”, щоб в спектр дії входили тільки близько розташованих точки.
  Давайте приберемо чорний фон з попереднього зображення інструментом “Чарівна гумка”. Для цього:

  1. візьмемо інструмент “Чарівний ластик”.
  2. на панелі параметрів виберемо наступні настройки: допуск – 50, непрозорість – 100, галочки у “Згладжування” і “Суміжні пікселі”.
  3. клацнемо по чорному фону.

  Як бачите, результат такий же, але набагато швидше. На сьогодні все, вдалих вам експериментів.

Наверх