Photoshop – Урок 14. Інструменти корекції зображень

Photoshop – Урок 14. Інструменти корекції зображень

До інструментів корекції зображень відносять:
photoshop204
Розглянемо їх докладніше.

Як розмити зображення в фотошопі

photoshop186

 • Розумієте – пом’якшує чіткі краї і зменшує деталізацію зображення. Чим більше даний інструмент застосовується до області, тим більш розмитою стає ця область. Наприклад, намалюйте метелика інструментом “Пензель”:
  photoshop205
  Тепер візьміть інструмент “Розмиття”, задайте параметри розміру кисті, режиму та інтенсивності на панелі параметрів і проведіть мишкою по метелику:
  photoshop206
 • Різкість – підсилює контрастність уздовж країв, підвищуючи видиму різкість. Чим більше даний інструмент застосовується до області, тим більш різкою вона стає. Будьте обережні, якщо цей інструмент кілька разів поспіль застосувати до одного ділянці зображення, можуть з’явитися просто кольорові точки, неможливо відповідні вмісту зображення.
  Взагалі різкість і розмиття зображень або їх частин краще регулювати відповідними фільтрами в меню “Фільтр”.
 • Палець – імітує ефект розмазування свіжої фарби пальцем. Інструмент визначає колір в точці, де починається рух пальця, і “розмазує” його в напрямку руху. Воьзмем для прикладу, ось таке зображення:
  photoshop207
  Тепер візьмемо інструмент “Палець”, виберемо на панелі параметрів: кисть – 13, режим – нормальний, інтенсивність – 40 і проведемо мишкою по кожному пелюстці ромашки:
  photoshop208
  Флажок у “Малювання пальцем” на панелі параметрів докорінно міняє дію інструменту. Зі знятим прапорцем розмазується вже наявне зображення. З встановленим прапорцем починається малювання основним кольором.

Як освітлити зображення в фотошопі

photoshop187

 • Осветлитель – освітлює область зображення.
 • Випалювання – затемнює область зображення.
  У цих двох інструментів однакові параметри. На малюнку нижче показано роботу інструменту “Осветлитель” з різними параметрами.
  photoshop209
 • Губка – змінює насиченість кольору оброблюваної області. На панелі параметрів цього інструменту необхідно вибрати режим: збільшити насиченість або зменшити насиченість.
  Принцип роботи у всіх інструментів однаковий: вибираємо інструмент, задаємо параметри на панелі параметрів і проводимо мишкою по необхідним областям.
Наверх